قیمت بنزین

داستان ترسناک قیمت بنزین

روزی روزگاری در ایران

مردم در هراسند، چون به تازگی بنزین شده است لیتری 100 هزار تومان، طبق تصمیم دولت. برای جلوگیری از قاچاق، کنترل مصرف بیش از حد و … که دیگر قابل تحمل نبود.

می‌دانیم که در ایران رشد نقدینگی دلیل اصلی و اساسی افزایش قیمت هاست. می‌روند. به زبان ساده، چیزی گران نمی‌شود، ریال است که هر روز بی‌ارزشتر می‌شود.

برای نمونه، از ابتدای 1391 تا ابتدای 1401، نقدینگی در ایران 13.5 برابر شده است.مسئول کنترل نقدینگی کیست؟ رئیس بانک مرکزی

برویم سراغ ادامه داستان …

پس بنزین 100 هزار تومان است و هر ایرانی به اندازه یک اماراتی پول بنزین می‌دهد. بگذریم از اینکه اماراتی چه ماشینی و با چه قیمتی سوار می‌شود.

و بعد …

روایت رئیس بانک مرکزی را بخوانید: آقای رئیس جمهور (ر) به رئیس برنامه بودجه (ن) اختیـار داده یا الزام کـرده هر وزارتی یا هر سازمان دولتی هر قدر اعتبار خواسـت بدهد و کاری نداشته باشد این رقمها در بانک مرکزی پشتوانه دارد یا ندارد. یک روز که آقای ن رقمی بالا برای یک پروژه حواله کرده بود‌، من نامه را با توضیح یکی از معاونان دریافت کردم که نوشته بود این پول خیلی زیاد اسـت… نداریم. من هم آن سـند را در کارتابل ‌انداختم تا بعد با آقای ن صحبت کنم. دو سـه روزی گذشت آقای ر تماس گرفت؛ بی‌مقدمه و احوال‌پرسی گفت چرا پول این پروژه را نداده‌ای؟ گفتم از کجا بدهم؟ گفت: «رقم دادن که کجا ندارد سـند بزن این عدد میلیارد داده شـد بـا بقیه‌اش کار نداشته باش…». !!!!!!!!!!

خب، هر لیتر بنزین معادل 100 هزار تومان بود.

اما آقای دولت با این رفتار شجاعانه و چاپ پول، باعث می‌شود پول در کشور زیاد شود. و طبق قانون عرضه و تقاضا، وقتی کالایی زیاد شود، ارزش آن کم می‌شود پس ریال هر روز کم ارزش‌تر از قبل.

یعنی به مرور ارزش واقعی یک لیتر بنزین، از 100 هزار تومان بیشتر می‌شود. هر بار که رئیس بانک مرکزی با امضای دیجیتال به جایی اعتبار می‌دهد، هر بار که یه بانک تجاری ورشکسته به یک نورچشمی وام سنگینی می‌دهد که می‌داند باز نمی‌گردد …

اندکی از ارزش ریال کم می‌شود.

ریال ذره ذره آب می‌شود.

ایران، سه سال بعد

قیمت بنزین سه سال است که ثابت است. مصرف سر به فلک کشیده. جلوی قاچاق را نمی‌شود گرفت. آن طرف مرز بنزین را لیتری 300 هزار تومان می‌خرند.

و صداها بلند می‌شود. باید قیمت را واقعی کرد.

خب همه باید جلوی کار اشتباه بایستند. به خاطر کشور و آینده!

چه کسی می‌خواهد قاچاق

چه کسی می‌خواهد بنزین مفت

چه کسی …؟

و راهکار مثل همیشه افزایش قیمت است. بنزین می‌شود 300 هزار تومان.

روزی روزگار ایران …

این بار آقای الف رئیس جمهور است و آقای ب رئیس بانک مرکزی. اما در هنوز بر همان پاشنه می‌چرخد. دولت منت بر ملت می‌گذارد که بنزین باید خیلی گران‌تر از این باشد و به خاطر رفاه شما داریم یارانه می‌دهیم.

و ملتی که در هراس از جهش بعدی است. هراسی ابدی …

می توانید این مطلب را به صورت مصور در اینستاگرام تومان مشاهده کنید: https://www.instagram.com/p/CguUw0kIFhD/

1 پاسخ
  1. سعید
    سعید گفته:

    واقعا چرا چراغی که به خانه رواست حرام شده و برای همسایه رایگان
    دولتمردان از میان همین مردم بلند شدند و افت جون مردم گشتن مردم سگ دو میزنن برای یک لقمه نان انوقت پول بیت المال دلخواه مسیولین و تو جیبی انها گشته بدون اینکه حتی لحظه ای بفکر رعیت باشند

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *