سلام

کار من در حوزه پخش مواد غذایی هست. از هیچ شروع کردم و بار خریدم و توزیع کردم. اخلاق و آداب انسانی را تماما رعایت کردم و شخصتی محترم و بزرگمنش از خودم بروز دادم. فوق العاده نسبت به قولی که میدم پایبندم. چه به کسی که میفروختم و چه از کسی که میخریدم. مثلا اگر قول یک کالا را به کسی بدم و قیمت باهاش ببندم حتی اگر اون کالا دو برابر بشه با ضرر هم که شده تعهدم را عملی میکنم.

به هر قیمتی که شده اجازه ندادم حتی یک برگه چک من برگشت بخوره. طی یک فرایند سه ساله تونستم تو صنف خودمو نشون بدم. از روز اول با آدمهایی که سر به تن شون می ارزید همراه شدم و طرح آشنایی ریختم. همیشه معطر، با تیپ و لباس جا افتاده و متین. یواش یواش تونستم اعتماد را به خودم جلب کنم و بار نسیه بخرم. یادتون باشه در اقتصاد تورمی نسیه خرید کردن و نقد فروختن یه شاهکاره. دامنه شهرت و اعتبارم از صنف خارج شد و مستقیم و بی واسطه رفتم سراغ تولید کننده ها. یواش یواش بار آوردم و تسویه کردم و حد اعتبارم پیش تولید کننده رفت بالا.

یادتون باشه در اقتصاد تورمی نسیه خرید کردن و نقد فروختن یه شاهکاره.

الان که با شما صحبت میکنم حدود هفت میلیارد تومن حساب با تولید کننده ها دارم و دیگه چک هم نمیدم. حساب بازه هر وقت دلم بخواد خرد خرد حواله میزنم و دوباره بار میخرم. از این هفت تومن یک تومنش تو بازاره و طلبکارم دو تومنش جنس هست تو انباره و چهار تومنش دستمه. طی این ده سال با صبوری تونستم به جایی برسم که چهار میلیارد از سرمایه دیگران دستم باشه و بتونم باهاش هر معامله شیرینی بکنم. اعم از خرید و فروش ملک یا خودرو یا طلا و بورس تا امروز چند تا ملک بنام خودم دارم و پولشون را به کسی بدهکار نیستم. سبد دارایی هم که چیدم متنوع هست مقداری طلا مقداری بورس مقداری خودرو خارجی و ملک.

طی این ده سال با صبوری تونستم به جایی برسم که چهار میلیارد از سرمایه دیگران دستم باشه و بتونم باهاش هر معامله شیرینی بکنم.

نقطه ای که امروز ایستادم دقیقا همون تصوراتی بود ک ده سال پیش برای خودم ترسیم کردم. شخصیت ادب تربیت تعهد و کار درستی، دارایی اولیه من بود. سیگار نمی کشم مشروب نمیخورم دوستان ناجور ندارم برای آبرویی که تو زندگی بهم زدم و دارم از قبلش نون میخورم بسیار بسیار اهمیت قایلم. تجربه زندگی من میگه اعتبار مهمتر از سرمایه نقدی هست. من نون اعتبارم را میخورم.

آنچه خواندید، تجربه یکی از همراهان پیج اقتصاد تومان بود که توانسته با رعایت اصول کسب و کار، به موفقیت مالی برسد. و مهمتر از آن، از شرایط فعلی خود رضایت کامل داشته باشد.

بیشتر بخوانید: اصول تشکیل سبد سرمایه گذاری

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *